Paylaş :

Paylaş :

Neden Uyuyoruz?

Neden Uyuyoruz?
Kategori: Sayfalar 0 Yorum

Her gece yatağımıza girip aslında bir anlamda hayata gözlerimizi yumuyoruz. En az sekiz saat dünyayla aramızdaki ilişki adeta kopmuş oluyor. Yeni doğmuş bebekler, günde ortalama 17-18 saat, gençler 10-11 saat, orta yaşlı insanlar 8 saat, yaşlı insanlarise en fazla 6 saat uyku uyuyor. Yaşlandıkça daha az uyuduğumuz kesin.
Az da olsa her canlının, çiçeklerin bile uykuya ihtiyacı var. Uyumadığımız takdirde vücudumuzda neler olduğunu biliyor musunuz? Sadece tek gece uyumamanın bile vücudu ne şekilde etkilediğinden haberiniz var mı? Yapılan birçok araştırmada uykusunu alamayan insanların hayatlarının adeta alt üst olduğu saptandı. Üç gece uyumayan kişileri inceleyen uzmanlar, bu kişilerin üç gün sonra göz kaşıntısından ve çift görmekten şikayetçi olduklarını ortaya çıkardılar.
Bunun yanı sıra; üç gece uyumayan bir insanın sadece 15’e kadar sayabildiği, birkaç dakikadan fazla bir konu üzerinde konsantre olamadığı, sinirli olduğu, ayakta pek duramadığu ve vücut dengesinin sarsıldığı belirlendi. Üç gece uyumayan bir insanın kulaklarında uğultu olduğu da tespit edildi. Uzmanlar uykusuzluk devam ettiği taktirde kişide korku belirtileri, hatta paranoya bile gözlemlendiğini söylüyorlar.

Paylaş :

Benzer Rüya Tabirleri
Rüya Nedir?

Rüya Nedir?

Hayatımızın yaklaşık üçte birini uykuda geçirmekteyiz. Bu da 60 senelik bir ömrün 20 senesi demektir. Uyku günlük çalışmalardan yorgun düşen insan bedeninin ve sinirlerinin dinlenme zamanıdır. Ünlü ruhbilimci Sigmund Freudun da araştırmalarının büyük bölümünü oluşturan uyku sırasında kişinin bilinç altında düşüncelerinin özlemlerinin ya da isteklerinin bir film şeridi gibi göz önünden geçtigi varsayılır. İşte bizler bu olguya Rüya adını veriyoruz.

Kategori: Sayfalar 0 Yorum
İletişim

İletişim

ruyalarinanlami web sitemiz ile ilgili her türlü iletişim ihtiyacınızda kullanabileceğiniz sayfa.

Kategori: Sayfalar 0 Yorum
Neden Uyuyoruz?

Neden Uyuyoruz?

Her gece yatağımıza girip aslında bir anlamda hayata gözlerimizi yumuyoruz. En az sekiz saat dünyayla aramızdaki ilişki adeta kopmuş oluyor. Yeni doğmuş bebekler, günde ortalama 17-18 saat, gençler 10-11 saat, orta yaşlı insanlar 8 saat, yaşlı insanlarise en fazla 6 saat uyku uyuyor

Kategori: Sayfalar 0 Yorum
Uykunun Evreleri

Uykunun Evreleri

Uykunun 4 evresi bulunmaktadır. 1- Uyku ile uyanıklık arası evre, 2- Hafif uyku evresi 3- Delta evresi: Derin uyku evresi de denilir. Bedenin dinlenmesi bu aşamada gerçekleşir ve beden sağlığı ile yakından ilgilidir.

Kategori: Sayfalar 0 Yorum
Dream your life and live your dreams #chiostrodelbramante #dream #rome #art #life Photography is the art of frozen time..
#photography #memories #blackandwhite #staypositive #life #style #time #moments #smile #hope #dream #family #friends #sundaymood #artnoveau #jewellery #brooch #meditate #breathe #om #dream #focus #believe #image #thought #design #spiritualguides #love #artist #journey #soulfullife #whitelight • nottenotte • 🌙⭐ #otto #ottosuperstar #tiamo #chihuahua #love #life #amore #instapic #instachihuahua #pet #doglovers #doggy #dog #littledog #amorebiondino #amore #animal #baby #cute #dogs #dog #cagnolino #sleeping #dreamer #dream #instadog #instagood #puppy #buonanotte #goodnight Young ones are amazed to read about legless lizards. they shine like glass, as well as having a tail that breaks like glass without harm and will grow back. I longed to see one in person as a 8yr old. Now some 40yrs later I have them living in my backyard. They love to eat the bugs that are attracted to fresh cut grass, these days it is usually an insignificant event to see one, what was once a dire need is now a common occurrence and so little compared to what I have accomplished. Dream big and bigger things will happen! #sanke #snakes #lizard #lizards #reptile #reptiles #herp #herps #herpetology #snakesofinstagram #lizardsofinstagram #herpsofinstagram #leglesslizard #boy #man #dream #dreams #dreambig #biggerandbetterthings #captchuckscritters #dream #art #landscape #draw #digital #painting It's all about dream. Moi Drodzy. Bardzo Wam dziękuję za wszystkie słowa gratulacji i wsparcia dla mnie w drodze do Życia Bez Ograniczeń 2018. Jak wiecie, jest to dla mnie ważne wystąpienie i robię co mogę, aby wypaść jak najlepiej. Równolegle do tego wiem też, że nawet jak się coś wysypie, to mogę na Was liczyć. Dziękuję! Zostało już tylko 6 dni:) #chess #szachy #nauczycielszachow #park #photography #polishboy #polskichlopak #rozwójosobisty #rozwojosobisty #rozwój #motivation #motywacja #kanarkiewicz #biznes #business #king #dreams #dream #memories #marzenia #photo #photooftheday #nickvujicic #marzenia #marzeniasiespelnia #win #zwyciestwo #success #sukces #milewskiipartnerzy #zbo2018 My face in a book and the sunshine on my skin - What a glorious Sunday 📚🤓🏔☀️🇫🇷
.
.
.
.
#welcometoannecy #architecture #france #annecy #fall #lake #autumn #mountain #happiness #joy #freedom #gratitude #love #dream #discover #europe #history #culture #sun #instagood  #photooftheday #travel #journey #travelblogger #wanderlust #travelgram #followme #getaway #instatravel #water Un instant... Le tableau de souvenirs... #look #instagood #instalike #inspiration #f4f #followme #picoftheday #photooftheday #photography #travel #wanderlust #nature #outdoors #dream #fff #follow4follow #followforfollow #like4like #likeforlike #goals #travelgram #travelphotography #amazing #adventure #lifestyle #explore
   

Neden Uyuyoruz? Hakkında Yapılan Yorumlar

Neden Uyuyoruz? Hakkında Yorum Yaz