Paylaş :

Paylaş :

Rüyada Kavga Etmek

Rüyada Kavga Etmek
Kategori: K 0 Yorum

Rüyada Kavga Etmek

Rüyada kavga etmek kötü bir davranıştır. Fakat rüyada kavga etmek görmek o kadar da kötü bir durum olarak değerlendirilmez. Rüyada anne ile baba ile kavga ettiğini gören kimse bir an önce anne ve babasının halalığını alması gerektiği belirtilir.

Rüyada birinin saçını yollayarak kavga etmek, ona tekme tokat dalarak kavga etmek ise o kişi için bir kısmet çıkacağı anlamına tabir edilir.

Rüyada sevgilisi ile kavga eden kimse ise sevgilisi ile güzel şeyler yaşayacağı ondan ya güzel bir söz ya da geleceğe atılan bir adım olan evlilik için başlangıç olacağı olarak belirtilir.

Rüyada kavga edenleri görüp onları ayırdığınızı görmek ise sizin iyi bir insan olduğunuzu, kalbi temiz gönlü iyi vicdanlı bir kişi olarak görüldüğünüz belirtilir.

Rüyada kavga ettiğinizi görmek ve gerçek hayattan korktuğunuz bir şey varsa eğer bu sizin daha başarılı biri olacağınızı ve gelecek adına daha güçlü bir birey olacağınız anlamına gelir.

Rüyada dünya için kavga ettiğini gören kimse ise dünyada yüzünün hep güleceği anlamına gelir.

Rüyada bir düşmanla ordu sırasında kavga ettiğinizi görmek ise Allah katında çok büyük bir kata erişeceğiniz anlamına tabir tutulur.

Rüyada başkasına küfür ettiğinizi ve bunun kavgaya dönüştüğünüzü görmek ise sizin yanlış bir yoldan döneceğiniz anlamına gelir hatta düşmanlara karşı ise bir çember oluşturacağınız da olarak görülür.

Rüyada kavgadan kaçtığınızı görmek ise iş hayatında yaptığınız hatalardan kurtulacağınız anlamına gelir.

Düşte dövüş etmek bir tek şekilde deyim edilmez. Düşte birini tartaklamak, saçını çekmek, tekme veyahut tokat atmak, sopayla dövmek o kişiye destek olmak mananına gelir, aynı şartlar altında düşte bir kişiden dayak yemek o kişiden destek ve yardım almak mananına gelir. Düşte bir toplumun ayağa kalkıp başkaldırı etmesi ya da kavgaya tutuşması orada baş gösterecek olan ve tüm toplumu alakadar eden sıkıntılara ve zorluklara işaret eder. Düşte biriyle dövüş ettiğini görmek fikir çatışmalarına, alınan kararlarda muhalefete, görüşlerde meseleler yaşamaya delalet eder. Düşte dövüş faktörün bir başka tabiri de birine karşı kin ve nefret beslemeye veyahut ara bozuculuk tohumları ekmeye işaret eder.

Düşte Silahla Dövüş Etmek

rüyada silahla kavga etmek

Rüyada silah veyahut tüfekle dövüş etmek hayırlı bir işe vesile olmaya işaret eder. Bir izdivaç için aracı olmaya ve bu izdivaca vesile olmaya delalettir. Bazen de silahla dövüş etmek kişinin gerçek hayatta kimi meseleler yaşayıp insanlarla tartışmasına, çok sevdiği bir kimse ile arasının açılmasına veya ailesinden bir kişi ile bozuşup darıllık yaşamaya işarettir.

Düşte Kılıçla Kavga Etmek

rüyada kılıçla kavga etmek

Rüyada kılıçla kavga etmek, iş hayatındaki rakiplere karşı muvaffakiyet ele geçirmek için taktik belirleyeme ya da tasarı geliştirmeye delalet eder. Şayet bir savaş alanın elinizde kılıç ile kavga ettiğinizi görürseniz bu kulluk mananında güzel bir yolda olduğunuzun ve her geçen gün ahlaki manada gelişip takva kazandığınızın bir göstergesidir. Kılıçla savaşmak bazen de münafıklarla mücadele etmeye, dini manada kendini geliştirmeye veya kahramanca hareketlere yorulur.

Düşte Savaş Alanında Olmak

Düşte kişinin kendini savaş alanında savaşırken veyahut düşmanla omuz omuza kavga ederken görmesi hak yolunda savaşarak güzel ve hayırlı işler yapacağı mananına gelir. Düş sahibi Allah katında güzel ve hayırlı bir şey yaparak yüksek bir mevkiye erişecek demektir.

Düşte Elinde Kılıç Tuttuğunu Görmek

Düşte elde tutulan kılıç da silah da çok hayırlıdır kişinin hem Allah katında hem de toplumda iyi biri olduğu mananına gelir. Bu kişi güzel niyetleri, düşünceleri ve hayırlı işleri sayesinde toplumda herkesçe tanına, sevilen ve saygı duyulan biri olacak demektir.

Düşte Ağız Kavgası Yapmak

rüyada silahla kavga etmek

Düşte biriyle ağız münakaşası ya da ağız kavgası yapmak mesele manasına gelir. Düş sahibi sıkıntılı günler yaşayacak demektir. Bu düş ekseriyetle keder ve elemdir. Şayet düşte ağız dövüşü yaptığınızı görmüşseniz ve dövüş ettiğiniz kişiyi tanıyorsanız o kişiyle aranızda kısa müddetli bir düşmanlık olur veya bu düş, o kimsenin sizden uzaklaşmasına, sizi kızdıracak ve üzecek hareketlerde bulunmasına işarettir.

Düşte Dövüşü Ayırdığınızı Görmek

rüyada kavga ayırdığınızı görmek

Düşünüzde rastgele bir dövüşü ayırdığınızı görmeniz, gerçek hayatta insanların arasını düzelten ve herkes tarafından sevilen bir kimsenin göstergesidir. Bazen de bu düş sizin insanlar arasında balansı sağlayan ve onlara iyilik yapan bir kimse olduğunuzun ve çoğu kişinin takdirini kazandığınızın habercisidir. Rüyada silahlı bir kavgayı ayıran çok büyük bir üzüntüden kurtulur veya üzüntü yaşayan bir kişinin bu sıkıntılarını davranışları ile engeller.

Rüyada Kafa Kafaya Kavga etmek

Rüyasında birisi ile kafa kafaya kavga eden kimse ihtilafa düşeceği bir vaziyet yaşar. Bazen de bu rüya gerçek hayatta yaşayacağınız tartışmaların bir habercisidir. Bu rüyayı gören kimse kendisine oldukça yakın birisi tarafından hıyanete uğrar ve bu yüzden çok üzüleceği bir dönem yaşar. Emanete hıyanet etme, arkadaşlarla muhabbetin kesilmesi, akrabalık bağlarının bozulması manalarına da gelebilmektedir.

Rüyada Birisine Yumruk Atma

Rüyasında birisine yumruk atan veya bir kişinin yumruk attığını gören kimse toplum içinde nifak ve fitne çıkaracak bir şeyler yapar veya bu rüya gören kişinin yaşadığı toplumun bozulmasına, insanların günahtan kaçınmamasına, doğru yoldan ayrılıp yanlış hareketlerde bulunmalarına işarettir.

Rüyada Kavganın Büyüdüğünü Görmek

Rüyasında çıkan bir kavganın gittikçe büyüdüğünü gören kimsenin yaşadığı toplumda ağır ağır bozulmaya başlar ve dine ters hareketler artar. Bu rüya bazen de arkadaş gördüğünüz birisi ile aranızın bozulacağına yakında o kimse ile sıkıntı yaşayacağınıza işarettir. Şayet rüyada kavga edenler tanınıyorsa insanlar o kimselerin elinden çıkacak başıbozukluk sebebi ile zarar görür veya o insanların fitnesi neticesi birbirlerine girerler.

Rüyada Halkın Kavga Ettiğini Görmek

rüyada halk kavgası görmek

Rüyada halkın birbiri ile kavga etmesi o dönem kıtlığın baş göstermesine ve pahalılığın olmasına işarettir. Bu rüya birkaç yıl için o yöre halkının çeşitli sıkıntılar yaşayacağına ve bu sıkıntıların da genellikle kendi yaptıkları hatalar neticeninde olacağına delalettir. Şayet rüyada halk kavga ederken ansızın sulhsalar gerçekte de sorunların kısa müddette biteceğinin ve yanlış yollara sapan kişilerin pişman olarak doğru yolu bulacaklarının habercisidir.

Rüyada Savaşta Düşmanla Kavga etmek

rüyada savaş alanında olmak

Rüyasında bir savaş alanında düşmanla cenk ettiğini ve kavga yaptığını gören kimsenin değeri Allah (CC)’ın katında yüksek ve şanı büyük bir kimse olur. Bu rüya gerçek hayatta da kötülüklerle mücadele eden, her zaman iyilik için çalışan, herkesin saygı duyduğu bir kimsenin göstergesidir. Düşmanla savaşan kimse dini manada yücelir ve dünyada şan, şöhret sahibi olup daima insanlar tarafından güzel sözlerle anılır.

Rüyada Kavga ettiğini Görmek

Bir hayli âlime göre rüyada kavga etmek gerçek hayatta yaşayacağınız galibiyetin bir göstergesidir. Bu yüzden rüyada kavga eden kimse dünyada istediği ve arzuladığı şeylere kavuşur veya sıkıntılarından kurtularak rahata erer. Gerçek hayatta çekindiğiniz ve korktuğunuz bir kimse varsa, bu düşü görmüşseniz korktuğunuz her şeyden emin olursunuz. Bazen de bu düş güç ve kudret sahibi olmaya ve dünyada insanların saygı duyacağı bir karaktere sahip olmaya yorulmaktadır.

Düşte Bir Başkasına Sövmek

Düşünde söven kimse gerçek hayatta sıkıntı çeker ve bu sıkıntılar ekseriyetle onun kendi hatalarından kaynaklanır. Bu düş kişinin kendisine çeki düzen vermesi gerektiğini anımsadan ikazcı bir düştür. Davranışlarınızla ve sözlerinizle insanların reaksiyonunu topladığınızın ve toplum içinde saygınlığınızı yitirdiğinizin bir göstergesidir.

Düşte Dünya İçin Dövüş Etmek

Düşünde dünya menfaatleri için dövüş eden gerçek hayatta da yüzünü her zaman dünyevi olana döner. Bu düş, ahret için yaşamayı bırakmaya, yalnızca dünyevi olanla ilgilenmeye, kendini düşünüp zevk ve sefa içerisinde gününü gün etmeye işarettir. Düşte öteki dünya için dövüş eden ise her manada yücelir ve değer kazanır. Bu düşü gören kimse etrafından saygı ve sevgi gördüğü gibi hem dünyada hem de öteki dünyada güzel bir mevki ile ödüllendirilir ve her zaman iyi bir insan olarak anılır.

Düşte Bir Topluluğun Hücum Ettiğini Görmek

rüyada linç görmek

Düşünde bir topluluğun başka bir topluluğa hücum ettiğini görmek şayet hücum edilen kişiler kötü ise düş sahibinin içinde bulunduğu toplumun her manada yücelmesine, birkaç yıl süresince oldukça büyük mükâfatlar almalarına ve bu yüzden de şan şöhret sahibi kişilerin toplum içinde artmasına işarettir. Şayet hücum edilen topluluk iyi kimselerse bu sefer de düş zıddı ile açıklanır.

Düşte Bir Kadınla Dövüş Etmek

Düşünde bir kadın veya bir çocuk ile dövüş eden kimse gerçek hayatta zayıf insanların haklarını gasp eder veya onların üzüleceği davranışlarda bulunur. Bu düş çoğunlukla bir kimsenin hakkına gireceğinizin ve bu sebeple büyük bir günah işleyeceğinizin göstergesidir. Bir kadınla ağız dalaşı yapan ise o kadını tanıyorsa ona kötülükte bulunur veya o kadın eliyle kendisine bir zarar erişir.

Rüyada İnsanların Yumruk Yumruğa Kavga ettiklerini Görmek

rüyada yumrukla kavga etmek

Rüyayı gören kimse eğer gerçek hayatta bir şeyden korkuyorsa bu koktuğu şeyden emin olarak güç ve kuvvet kazanır. Bazen de tanınmayan kişilerin yumruklu kavgası o bölgede çıkacak fitnenin, kötülüklerin bir habercisidir. Rüyada yumruk atmak bazen de eğer attığınız kimseyi tanıyorsanız ondan çıkar sağlamak ve bir iyilik görmek mananına gelmektedir. Eğer birisi size yumruk atmışsa siz o kişiye iyilik yaparsınız.

Rüyada Kavga Edenleri İzlemek

Rüyasında kavga edenleri izleyen kimse gerçek hayatta da yapılan haksızlıklara, kötülüklere gözlerini kapar ve bu haksızlıkların bitmesi için hiçbir şey yapmaz. Eğer kavga edenleri izleyip ayırmaya çalışıyorsanız bu sizin iyi bir insan olduğunuzun ve elinizden geldiğince kötülükleri önlemeye çalışan hayırlı bir kimse olarak saygı ve sevgi kazanacağınızın bir göstergesidir.

Rüyada Sevgilisi İle Kavga Etmek

Rüyasında sevgilisi ile kavga eden kimsenin sevdiği ile arası daha da güzel olur veya yakında ondan güzel bir söz duyar. Bu rüya genellikle tersi ile yorulmaktadır. Başka bir deyişle bu rüyayı gören eğer sevdiği kimse ile tartışmışsa en yakın vakitte sulharak muhabbetleri eskisinden de iyi olur. Bazen de bu rüya ondan çok ehemmiyetli bir öneri alacağınızın habercisidir.

Rüyada Anne Baba İle Kavga Etmek

Rüyasında anne babası ile kavga edip onlara kötü sözler söyleyen kimse büyük bir günah işler. Bu rüya bazen de anne babanıza davranışlarınıza dikkat faktörüz gerektiğini ara ara onları üzecek ve kıracak davranışlarda bulunduğunuzu gösterir. Annesi ile düşünde dövüş eden kimse gerçek hayatta da onu üzecek bir takım hareketlerde bulunur.

Paylaş :

Benzer Rüya Tabirleri
Rüyada Karınca Görmek

Rüyada Karınca Görmek

Rüyada karınca görmek aile içinde mutluluk, huzur ve sevinçli habere yorumlanır. Bir başka tabire göre de yeni mülk satın almaya, iş hayatındaki kazanca ve yeni iş ortaklıklarına yorumlanır. Rüyada karınca yuvasının bozulduğunu görmek, kötü şansa, iş

Kategori: K 0 Yorum
Rüyada Kabe Görmek

Rüyada Kabe Görmek

Rüyada Kâbeyi görmek, bir bakan yahut bir lider ya da evlenmeye yorumlanır. Rüyada Kâbe’yi görmek, rüya sahibinin Beytullah’a gireceğine işarettir. Rüyada Kâbe’yi gören kimse, yapacağı hayırlı bir amelle müjdelenir ya da yapmayı arz

Kategori: K 0 Yorum
Rüyada Kutu Görmek

Rüyada Kutu Görmek

Rüyada kutu görmek, yolculukla tabir edilir. Görülen rüyadaki kutunun rengi, şekli ve görünümü rüyanın anlamını değiştirebilir. Kutu bazen bilinçaltı davranışlarına karşılık görülen rüyalar içindedir. Çünkü kendini yada çocuğunu koruma içgüdüsü olan

Kategori: K 0 Yorum
Rüyada Kovalanmak Görmek

Rüyada Kovalanmak Görmek

Rüyada kovalanmak görmek, kaçmaya çalışılan şey kişinin kendisine ait bir düşüncedir ve bundan kaçması mümkün değildir. Kovalanmak, yüzleşmekten korkulan bir durumu ifade eder. Rüyada kovalandığını görmek, rüya sahibini şüpheci ve kuruntu yapan kimse

Kategori: K 0 Yorum
Rüyada Kasap Görmek

Rüyada Kasap Görmek

Rüyada kasap görmek, güç, kudret ve kuvvete, hasta ise hastalıktan kurtulmaya, mal taksimi yapan kimseye bazende Azraile tabir edilir. Rüyada kasaptan bıçak aldığını görmek, hasta ise iyileşmeye, sıkıntısı varsa sıkıntılarından kurtulmaya yorumlanır.

Kategori: K 0 Yorum
Rüyada Kız Kardeşini Görmek

Rüyada Kız Kardeşini Görmek

Rüyada kız kardeşini görmek, dost kazanmaya, daha huzurlu bir hayata yada maddi yönden ele geçecek bol paraya tabir edilir. Rüyada kız kardeşini gelinlikle görmek, uzun zamandır görmediği bir kişiyle bir araya gelip görüşmesine, rüyayı gören kişinin

Kategori: K 0 Yorum
   

Rüyada Kavga Etmek Hakkında Yapılan Yorumlar

Rüyada Kavga Etmek Hakkında Yorum Yaz