Paylaş :

Paylaş :

Rüyada Saç Görmek

Rüyada Saç Görmek
Kategori: S 1 Yorum

Rüyada Saç Görmek

Kişi rüyasında saç görmüşse uzun ömre ve büyük bir mala konacağının işaretidir. Ayrıca da rüyada saç görmek daha çok rüya sahibinin çocuğu olacağının müjdesinin delaletidir. Bunun dışında rüyada saç görmek genel itibariyle saçın uzunluğuna ve şekline göre farklı yorumlandırılmaktadır. Özellikle rüyanızda bir erkek saçının çok fazla uzadığını görmüşseniz, endişeniz, üzüntünüz ve kederiniz daha da artacağı anlamına gelir. Bu rüyayı kadın görmüş ise; kıymeti, değeri ve güzelliğinin kat be kat artacağına tâbir edilip. Rüyada saç görmek; saçınızın kuvvetli ve sağlıklı olacağı ve aynı zamanda saçınızı canlı görmek, sağlam idareye ve halinizin  güçleneceği anlamına gelir. Daha çok rüyada kendi saçını gören kimse; iş hayatında problemin ve sıkıntının onu beklediğinin habercisidir.

Bir insan rüyasında gür saçını başka bir birinin saçıyla ördüğünü görüyorsa, malına mal katacağı ve özellikle ödünç aldığı malla ticarete atılacağının işareti olarak algılanmaktadır. Bir bayan rüyasında saçının uzun olduğunu ve bu durumdan da oldukça memnun oluğunu görmüşse, onun hakkında güzel şeylerin olacağının işaretidir. Zira saç bir bayanın zinetidir. Bir kişi rüyasında saç ördüğünü görmüşse, yaptığı işlerin sorunsuz bir şekilde devam edeceğinin göstergesidir. Bilhassa bayanların rüyalarında saçlarını ördüklerini görmelerini hayra yorumlanılır. Şayet saç örmeyi kendisine adet haline getiren bir erkeğin rüyada saçını örmesi, onu tüm kötülüklere karşı koruduğunun ve mal biriktirme çabası halinde olduğunu delaletidir.

Bir kişi rüyasında saçını ağarmış olarak görmüşse, şayet kişi gençse uzun ömre sahip olacağı, saç ve sakalının tamamen ağardığını görmek ise; kuvvete işarettir. Rüyada saç kesmek yada kestirmek tehlikeli bir şeyin işareti olup ikaza işarettir. Ayrıca da bir kişinin rüyada saçını görmesi uzun olmasına veya servet sahibi olmasına delalet etmektedir. Rüyada kişi saçının döküldüğünü görmüşse sevdiği yada tanıdığı biri atarfından sırtından vurulacağı anlamına gelir. Rüyasında saçlarının taranmış ve temiz olduğunu gören kadın yada erkek bir şeye çok sevineceği ve neşeleneceğinin işaretidir. Özellikle saçlarını kestirdiğini gören kişi, özel hayatıyla ilgili bir takım değişiklikler yapacağı anlamına gelir.

Rüyada Saçını Kestirdiğini Görmek

Düşte saçını kestirdiğini gören kişinin, yaşadığı hayatta kimi farklıklar yapmak istediğine, şayet bu farklıkları gerçekleştiremezse çok büyük keder ve sıkıntı duyacağına ve farklıklar sayesinde kuracağı yeni hayatında çok daha huzurlu ve mesut olacağına söylenti eder. Bu arada, hayat içerisinde gerçekleştirilen yeniliklerin ve farklıkların genel olarak kişinin başarısı, kariyeri ve hayat standardı üzerinde çok büyük tesir edeceğine işaret eder.

Rüyada Saçının Kesildiğini Görmek

Düş sahibinin, hayatının kontrolünü eline almadığı için yaşamak istemediği olaylar ile karşılaşacağına, bu olaylardan büyük zarar ve üzüntü ile çıkacağına, artık silkinip hayatını kendi ellerine alıp istediği ve kendi arzuladığı şekilde yaşaması gerektiğine delalet eder.

<

Düşte Saçını Kısa Kestirmek

İş hayatında ve aile hayatında çok zor zamanlar geçirileceğine, çok üzüntülü ve sıkıntılı günlerin yaklaşmakta olduğuna ve yaşanan her olayın işleri gittikçe daha kötüye götüreceğine alamet eder. Bu arada, sıhhat vaziyetinde başgösterecek çok elem verici ve düşü gören kişiyi çok büyük bir şekilde hırpalayacak bir hastalığa yakalanacağına işaret eder.

Düşte Saç Kestirmek ve Boyatmak

Düşü gören kişinin, çok sıkıntılı ve üzücü olaylar ile karşılaşacağına, bu vaziyetleri düzeltmek için pek de tekin olmayan işlere girip elem verici ve pişmanlık duyacağı şeyler yapacağına ancak daha sonra bu vaziyetleri ve bu vaziyetlerden dolayı ortaya çıkan meseleleri gizlemeye ve yaşanan vaziyetlerin üzerini örtmeye çalışacağına yorulur.

Düşte Saçını Kısa Görmek

Elemli ve sıkıntılı olayların son bulacağına, çok uzun vakitten beri yaşanan kaygılı bekleyişin biteceğine, hiçbir elem verici olayın kalmayacağına ve düş sahibinin, artık rahat edip hayatını yaşaması gerektiğine söylenti eder. Bu arada, yaşanan bir hastalık varsa şifa bulacağına ve kötü olayların haneden ve aileden uzak duracağına deyim eder.

Düşte Saçını Uçlarından Kestirdiğini Görmek

Tam olarak bağımsızlığına kavuşamamış olan düş sahibinin kendini daha özgür hissetmek istediğine ve ağır ağır isteklerini hayata geçirmek için harekete geçeceğine, bu dönemde bir takım arkadaşlarıyla müzakereyi keserek, yeni bir etraf edineceğine alamet eder. Fark fikirlere açık olmak, iş alanında hayal edilen kariyer için eğitimler almak, kurslara katılmak anlamına da gelir.

Rüyada Saçını Kuaföre Kestirdiğini Görmek

Kişinin işlerini doğru şekilde yaptığına ve kaidelere uyan bir fert olarak yaşadığına alamet eder. Her işini büyük bir azimle, çalışarak, prensipli şekilde yapan kişinin başarısızlığa uğramayacağını, elini attığı her konuda istediği neticeleri alacağına alamettir. İyi bir eğitime, konforlu bir hayata da açıklanır. Kendine yeni bir hayat kurmak için uğraşan kişilerin ailelerinin de yanında olduğunu bilerek, daha huzurlu olacaklarına, yanlış yapmaktan korktukları için çevresindeki emin insanlardan görüş alacaklarına alamettir.

Rüyada Saçını Kendi Kestiğini Görmek

Kimseye gönül borcu duymamak, tüm sorumluluğu tek başına üstlenmek ve hayatını tamamiyle istediği hale getirmek isteyen kişinin çıkacağı bir yolculuktan sonra işini de, evini de değiştireceğini, başka bir şehre taşınarak kendi hayatını kuracağını ifade eder. Bekar kimseler için evlilik fikrini erteleyeceklerini ve önceliği kariyerlerine vereceklerini de bildirir.

Düşte Saçını Eşine Kestirdiğini Görmek

Evli kimselerin, aile yaşantılarını savunmak hesabına her vakit dik durduklarını ve meselelerini kendi aralarında çözmek için uğraştıklarına, dışardan kimseyi evliliklerine karıştırmadıklarına açıklandığı gibi, ilişkilerinde meseleler yaşayan ve bir türlü çözemeyen kişilerin alacakları ayrılık kararından sonra yeni başlangıçlar yapacaklarına, uzun bir süre yalnız yaşayarak istedikleri hayatı kurmaya çalışacaklarına alamet eder.

Rüyada Bıçakla Saçını Kestirdiğini Görmek

Yersiz bulunan davranışları yüzünden işyerinde çok fazla mesele yaşayacak olan rüya sahibinin, çevresindeki insanların da hoş karşılanmadığını, yanlış ilişkiler yüzünden hayatını istediği gibi yönetemediğini bildirir. Hakimiyeti elden kaçırmak, istediği hayata ve hayallerine erişmekte güçlük çekmek, işleri kolaylaştırmak yerine güçleştirmek yüzünden dar boğaza girmek anlamına gelir.

Düşte Saçını Kardeşine Kestirdiğini Görmek

Dayanışmanın en iyi örneklerinin yaşanacağı bu süreçte kişi, kendisine kimin arkadaş, kimin düşman olduğunu öğrenecek ve ona göre hareket edecek demektir. Duygusal davranmaktan vazgeçerek aklıyla doğru yolu bulmaya niyet eden düş sahibinin ailesiyle konuşarak, onların da onayını alıp, işini değiştireceğini bildirir. Evliliklerde yaşanan meselelere ailelerin müdahale etmesiyle ortalığın bir süre sakinleşeceğine, eşlerin ayrı kalacakları bir dönem sonrasında konuşarak problemlerini aşacaklarına alamet eder.

Düşte Arkadaşına Saçını Kestirdiğini Görmek

İyi bir etrafa sahip olmak demektir. Düş sahibi, kendisine yardımcı olan arkadaşlarıyla ve arkadaşlarıyla daha sık zaman geçirerek keyifleneceği mananına gelir. Arkadaşına saçını kestirmek, yapmak istenen bir farklıkta yardım almak, parasal bir sıkıntıda tanıdık birinden borç istemek ve deşarj olmak mananına da gelir. Anne veya babaya ait bir tarlanın veyahut mülkün satılmasıyla kişinin içinde bulunduğu borç batağından kurtulacağına deyim edilir.

Düşte Tanımadığı Birine Saçını Kestirdiğini Görmek

Para konusunda bir problemde çok emin olunmayan, rastgele bir alışveriş yapılmayan insanlarla işbirliği yapmanın verdiği strese ve güvensizlik duygusuna açıklanan düş, pek çok rizikosu de göze alarak yapılacak yatırımlardan zarar etme ihtimali olduğuna dikkat çeker. Kişinin bu dönem içinde işle ilgili mevzularda çok fazla açılmamasının uygun olduğunu, ortaklı işlere girmekten kaçınması gerektiğini de işaret eder.

Rüyada Saçının Yarısını Kestirdiğini Görmek

Kişinin hevesinin kursağında kalacağını bildirir ve bilhassa büyük umutlar bağlanan bir işten istenen neticeleri alamayacak olan rüya sahibinin kendisini mahcup hissedeceğini, pişmanlık duyacağını ve bunalıma gireceğini ifade eder. Evliliklerde boşanmayla bitecek bir sürecin içinde olunduğuna, yeni başlayan ilişkilerde düzen tutmayacağına da açıklanır. Duygusal iniş çıkışların çok fazla görüleceği bu dönemde kişinin kendi iç dünyasına kapanarak yalnızlığı seçenek edeceğine delalettir.

Rüyada Saçını Erkek Saçı Gibi Kestirdiğini Görmek

Kendini aşan işlerle uğraşmanın neticesinin kişi için hiç de hayırlı olmayacağına ve yaptığı işten beklentilerine kavuşamayacağına, ansızın fazla uğraşı olduğu için konsantrasyon sorunları yaşayacağına alamet eder. Baskı altında olunduğunu da bildiren rüya, kişinin ceberrut bir rekabetin ortasında kalacağını ve iş yaşantısını rizikoya atacağını ifade eder.

Rüyada Saçını Usturaya Vurdurmak

Sorunları tamamen bitirmek adına alınacak çok kökten kararları işaret eder. Problemli evliliklerde ayrılma, kötü giden işi kapatma veya iflasını isteme, ortaklıktan çıkmak gibi manalara gelen rüya, kişinin hayatındaki bir dönemi kapatarak, kendisine yeni bir sayfa açmaya niyet edeceğini, kangren olan bölümlerini atarak hayatına sıfırdan başlayacağını ancak huzurunun da yerinde olacağını ifade eder.

Rüyada Saçını Asker Tıraşı Gibi Kestirmek

Görev duygusunu ciddiye alan kişilerin iş yaşantısında ele geçirecekleri başarının iyi bir mevkiyle taçlanacağını müjdeleyen rüya, takım çalışmaları yapılacağını, kendini kanıt ederken böbür içine girmeyecek olan kişinin başkalarınca da alkışlanan davranışlar sergileyeceğini ifade eder. Özellikle gayretkeş tavırlarının kişiye kariyerinde çok yardımcı olacağını da tabir eder.

Rüyada Saçını Küt Kestirdiğini Görmek

Prensiplerinden ödün vermeyen düş sahibinin esnek olmadığı için aile yaşantısında bir takım meselelerle karşılaşacağına, ön yargıları yüzünden çocuklarıyla arasının açılacağını ifade eder. İş yaşantısıyla hane yaşantısı arasında balans oluşturamayan kişilerin ilerleyen vakitlerde yaptıkları hatayı yerine koyma yoluna gitseler de, ilişkilerindeki negatifliğin düzelmesi için çok fazla vakte ihtiyaç duyacaklarını işaret eder.

Düşte Saçını Oval Kestirdiğini Görmek

Herkesin huyuna gitmeye ve daimi orta yolu bulmaya çalışan kişinin neticede hiçbir şey ele geçiremeyeceğini, yaptığı iyiliklerin çok ivedi unutulduğunu görerek elem duyacağını deyim eder. Duygusal hayatında kendi beklentilerini net olarak dile getirmeyen düş sahibinin, sevdiği insanın her isteğine boyun eğmek suretiyle boyundan büyük işlere kalkışacağını, elindeki tüm parayı harcayarak insanları mutlu etmeye çalışsa da, neticede kendisinin zarar göreceğini delalet eder. Yapılmak istenen farklıklar için fırsat bulamamanın yaşattığı hüzne ve çabalansa da neticenin boşa çıkmasıyla yaşanacak negatifliğe yorulur.

Düşte Saçını Kaküllü Kestirdiğini Görmek

Kibar, görgü sahibi biriyle birlikteliğe başlamak ve romantik bir ruh haline girmek demektir. Uzun vakittir kalbi boş olanlar için duygusal hayatlarında büyük farklıkların olacağına müjde veren düş, kardeşi veyahut aile azaları ülke dışında, uzak bir memlekette olanların kavuşarak hasret gidereceklerine, ailevi problemlerdeki pürüzleri de ortadan kaldıracaklarına açıklanır. Kendine güveni tam olan düş sahibinin hiçbir zorlukta yelkenleri suya indirmeyeceğini ve düşmanlarıyla uygun bir üslupta savaşacağını, katiyen kendine yakışmayan hareketler içine girmeyeceğini ifade eder.

Rüyada Saçının Kırıklarını Aldırmak

Ufak tefek farklıkların dahi kişiyi mutlu edeceği sakin bir dönemin habercisidir. Bunalan, sıkıntılar yüzünden yorgunluk hissedenlerin rahat bir soluk alacakları bu dönem, hasta kimselerin de normal yaşantılarına dönecek kadar iyileşeceklerine haber verir.

Rüyada Saç Kestirip Ağlamak

Hayatını yeni baştan yaşamak için farklıklar yapan kişinin neticelerden hiç de mesut olmayacağını, ailesini dinlemediği gibi, kendisine nasihat veren arkadaşlarına da kulak asmadığından pek çok teşebbüsünde zaman ve para kaybedeceğini delalet eder.

Rüyada Saçını Kestirmenin Psikolojik Yorumu

Mevcut hayatın kişi için artık hiçbir şey dile getirmediğini, kendisini eli kolu bağlanmış gibi hissettiğini ve bir kaçış yolu aradığını bildirir. Yeni bir hayata başlangıç yapmak için kurulan hayallere ve kendi hayatının kontrolünü ele almak hesabına tüm bağlılıklarından kurtulmak isteğini ifade eder.

Rüyada Saçlarının Döküldüğünü Görmek

Rüyada saçlarının döküldüğünü veya kırıldığını görmek rüyayı gören kişi için pek pozitif şeylere delalet etmez. Rüyayı gören kişinin maddi durumunun düşmesine ve insanların ona saygısız davranacağını istenilmeyeceğine delalet eder. Eğer rüyayı gören kişinin rüyasında, saçlarının tamamının döküldüğünü ve kel kaldığını görürse etrafındaki bir kişinin kuyusuna düşecek ve canı sıkılacağına işaret eder.

Rüyada Saçlarının Ak Gibi Olması

Rüyada saçlarının ak gibi olması yani beyaz olması ölümle savaşan bir hasta için ömrünün sonlandığına ve öleceğine işaret eder. Evli bir kadının rüyasında saçlarının beyazladığını görürse kocasının ona yalan atacağına ve kötü şeyler yapacağına işaret eder. Rüyayı gören kadının bu duruma çok üzüleceğini gösterir.

Rüyada Upuzun Bir Saç Görmek

Rüyada upuzun bir saç görmek güzellik getirir ve rüyasında gördüğü upuzun saçlar onu çok mutlu edecektir hayatında güzel olaylar yaşayacağına delalet eder. Rüyada uzun saç görmek müjdeli bir haber alacağına ve güzel işlere işaret eder.

Rüyada Saçınızı Tarayan Ve Ören Bir Kadın Görmek

Rüyada saçlarınızı tarayan bir kadın görmek, maddi durumu iyi ve çok iyi bir kadındır. Evli olmayanlar için bu rüya geliri iyi bir kadınla bir ilişki kuracağına veya evleneceğine işaret eder. Evli olan için de bir kadınla tanışıp ondan küçük yardım isteyeceğine işaret eder.

Rüyada Saçlarınızın Uzun Olduğunu Görmek

Rüyanızda saçlarınızın çabuk bir şekilde uzadığını görmek, artık kötü ve sıkıntılı zamanların geçeceğine ve daha huzurlu güzel bir geleceğin habercisidir. Bazı insanlara göre ise bu rüyayı gören kişinin çok yaşayacağına ve güzel bir hayat geçireceğini söylerler. Rüyada saçlarının uzadığını gören kadının bahtı açıktır ve talipleri çıkar.

Rüyada Saçını Yıkamak

Rüyada saçını yıkamak geleceğinde iyi ve ferah günler geçireceğine işaret eder. Bu rüya diğer topluluğa karşı daha iyi ve nazik olacağına ve daha çok sevileceğine işaret eder. Rüyada saçını yıkayan kişinin gönlünün kalbinin çok iyi olduğuna ve topluluğa karşı daha iyi olacağını gösterir. Hoşgörülü olduğunuzun ve topluluk tarafından çok sevilen bir karakter olacağınızın habercisidir. Rüyada saçını yıkayan insanın gönlünün, kalbinin kötü ve pis şeylerden uzak durup insanlara karşı daha iyi davranacağınıza ön görür.

Paylaş :

Benzer Rüya Tabirleri
Rüyada Süpürge Görmek

Rüyada Süpürge Görmek

Rüyada süpürge görmek, işlerin hafifleyerek kolaylaşması anlamındadır. Rüyada evi veya bir yeri süpüren kişi bayansa, hayatının rahat ve güzel olacağına işaret eder.

Kategori: S 0 Yorum
Rüyada Sadaka Görmek

Rüyada Sadaka Görmek

Rüyada sadaka görmek, süphe duyduğunuz bütün konular hakkındaki içinizdeki bütün şüphelerden kurtulacağınız anlamına gelir. Rüyada dilenciye sadaka vermek kötüye işarettir. Bu sıralar can sıkıcı biri ile tanışabilirsiniz. Rüyada dilenciye sadaka ve

Kategori: S 0 Yorum
Rüyada Sarımsak Görmek

Rüyada Sarımsak Görmek

Rüyada incir görmek berekete, hayırlı bir habere, bir kısmete yorumlanır. Çoğu rüya tabircisi tarafından rüyada incir görmek bolluğa delalettir. Rüyada kuru incir görmek ise para kaybetmeye yorumlanır.

Kategori: S 0 Yorum
Rüyada Sınava Girdiğini Görmek

Rüyada Sınava Girdiğini Görmek

Rüyada sınava girmek rüya sahibinin bazı kararları vermekte adım atmakta zorlandığına ve adım atabilmek için bazı deneme süreçleri yaşayacağına yorumlanır.

Kategori: S 0 Yorum
Rüyada Sığır Görmek

Rüyada Sığır Görmek

Rüyada sığır görmek, rüya sahibini hastalıklara karşı uyarıcı bir rüyadır. Hayatınızın kontrolünüzün dışına çıkabileceği ve attığınız adımlarda daha dikkatki olmanız gerektiğine yorumlanır. Rüyada sığıra dokunduğunuzu görmek, yakın zamanda ciddi bir

Kategori: S 0 Yorum
Rüyada Siyah Duvak Takmak

Rüyada Siyah Duvak Takmak

Rüyasında siyah duvak gören rüya sahibi, yakın çevresinden bir kimseyi veya aile bireylerinden birini kaybedebilir. Rüyada görülen siyah duvak aynı zamanda kara bir habere, kötü bir hastalığa rüya sahibinin hayatında yaşayacağı bazı sıkıntılara delalettir.

Kategori: S 0 Yorum
   

Rüyada Saç Görmek Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. Ozlem dedi ki:

    Ruyamda sacimi kestirmisim kisacik gordum anlami nedir?

Rüyada Saç Görmek Hakkında Yorum Yaz